7 PÜF NOKTA İLE SAÇINIZI UZATMANIZ ÇOK KOLAY!

Ani bir kararla saçlarınızı biraz fazla kestirdiniz ve kısa bir süre sonra pişman mı oldunuz? O zaman doğru yazıdasınız. Saçlarınızı hem sağlıklı hale getirecek hem de uzun ve hacimli görünmesini sağlayacak 7 püf nokta ile karşınızdayız.


  1. Sağlıklı Beslenmeye Dikkat Edin

Beslenmenin saçlarımla ne alakası var diye düşünmeyin. Sağlıklı ve uzun saçlara ulaşmanın sırrı sağlıklı beslenmeden geçiyor. Protein, C ve E vitaminleri bir çok açıdan saçınız için faydalı olacaktır. Saçlarınıza gösterdikleri faydanın yanı sıra cildiniz için çok önemli kaynaklardır.


  1. Saçlarınızı Yıkarken Isıya Dikkat Edin

Sıcak su ile duş alsanız bile saçlarınızı mümkün olduğunca daha düşük ısıda yıkamaya özen göstermelisiniz. Sıcak su saçınızı yıpratırken bir yandan da nemini kaybetmesini sebep olacaktır. Saçınızın daha parlak ve nemli olmasını istiyorsanız; duştan çıkarken veya duş esnasında saçınızı soğuk su ile durulayın.


  1. Saçlarınızı Mecbur Kalmadıkça Toplamayın

Saçlarınızı sıkı sıkıya toplamak saç diplerinize zarar verirken saçınızın yapısını da bozabilir. Genel olarak saçınızı açık kullanmanız saçınızın kırılarak yada ezilerek gücünü kaybetmesi durumlarını ortadan kaldıracaktır. Özellikle gece uyurken açık uyumanız saçlarınızın sağlığına faydalı olacaktır. Eğer toplamak zorunda kalsanız bile hep gevşek modelleri tercih etmelisiniz.


  1. Masaj ile Saç Diplerinizi Uyandırın

Gün içinde ve duşta saçlarınızla temas ettiğiniz her zaman ufak dokunuşlar ile saçlarınızı masaj yapmayı unutmamalısınız. Kan dolaşımını arttıracak bu dokunuşlar, saç köklerinizi harekete geçirerek uyanmalarını sağlayacaktır.


  1. Haftada en fazla 2 Kere bakım yapmalısınız

Saçınızı uzatmak için ilk adım daima sağlıklı saçlar! Saçınızın bakımına özen göstermelisiniz. Saçlarınıza bakım yaparken bakım kürlerini bitkisel yağ ve doğal ürünler ile destekleyebilirsiniz. Ama çok fazla saçınızı yoracak bakımlar yapmamalısınız. Unutmayın bakımınızın fazlası da saçlarınızda ters bir etki yaratarak zarar verebilir. Bu zamanları saçınızın ihtiyacına göre belirleyebilirsiniz.


  1. Isı ile şekillendirmeye ara verin

Eğer saçlarınızı uzatma kararı aldıysanız ilk kural düzleştirici, maşa vb. ısı ile saçlarınızı şekillendiren yöntemlerden uzak durmanızdır. Kısa veya uzun vadede bir sonuç almak istiyorsanız ne yaparsanız yapın hayatınızdan bir süreliğine uzak tutun. Kullanmanız gereken durumlarda ise öncesinde saçınıza koruyucu saç bakım ürünleri uygulayabilirsiniz.


  1. Saçlarınızı Düzenli Kestirmelisiniz

Saçlarınızdaki kırık ve sağlıksız saçlardan kurtulmak için saçlarınızı düzenli olarak kestirmelisiniz. Saçınız kestikçe size küsmek yerine tam tersine daha sağlıklı bir hale gelir. Sağlıklı bir saç ise daha hızlı uzar.

 

 

 https://www.herbalilekilokontrolu.com/guclendirici-sampuan-herbal-aloe-herbalife

https://www.herbalilekilokontrolu.com/guclendirici-sac-kremi-herbal-aloe-herbalife


Whatsapp dan mesaj gönderin